חקירות כלכליות

חקירות כלכליות

חקירות כלכליות - איך זה עובד?

חקירות כלכליות הן מהנושאים הרגישים והמורכבים ביותר שישנם בעולם החקירות ואשר נועד לאתר רכוש.

הסיפור הוא פשוט לכאורה – אדם חייב כסף לנושים ונמנע מלשלם. בחלק גדול מהמקרים החייב מצהיר על חוסר יכולת לפרוע את החוב. כאן ישנן כמה אפשרויות: או להגיע איתו להסדר, ואז החוב, גדול ככל שיהיה, נפרש על פני תשלומים רבים שיכולים להימשך שנים, או, אם היה החייב בעל עסק, להגיע להסדר המאפשר לו להמשיך לתפעל את העסק ולהחזיר את הכסף מהרווחים.

אפשרות שלישית היא לנהל חקירה כלכלית, ולנסות לאתר נכסים, חשבונות בנק, נכסי דלא ניידי ובקיצור – כל נכס שבבעלות בעל החוב, שניתן להמיר אותו לכסף ולהשתמש בו לפירעון, ולו חלקי, של החוב. מציאת נכס כזה, ובמיוחד אם בעל החוב לא הצהיר עליו, מערערת את אמינותו בעיני בית המשפט ומונעת ממנו להגיע להסדר נוח לפירעון החוב.

חקירה כלכלית ניתן לנהל גם בכל האמור ברכושו של אדם שנפטר, הוריש את רכושו לאדם אחד או יותר אבל לא ברור האם כל הרכוש גלוי. חקירות כלכליות מגלות לעיתים רכוש שהנפטר הסתיר, מסיבות השמורות עימו. בכל אחד מהמקרים האלה חייבים להיעזר בשירותיה של חברות חקירות מקצועית. חברת חקירות כמו “אנוש חקירות ומודיעין” למשל, מסוגלת לנהל חקירות כלכליות גם בהיקפים גדולים מאד.

ניהול חקירות כלכליות

חקירה כלכלית חייבת להתנהל על ידי אנשי מקצוע, מכמה סיבות:

סיבות חוקיות: ניתן לנהל חקירה כלכלית, ובלבד שזו לא תלווה בהפרת החוק, לא במדינת ישראל ולא בחוקים של מדינות אחרות שהחקירה עשויה להסתעף אליהן. חוקרים מנוסים יודעים כיצד להימנע מטעויות ולא לפגום בחוקיות החקירה.
שמירה על דיסקרטיות: חקירות כלכליות חייבות להתנהל בדיסקרטיות מלאה, אחרת יכול החייב לנקוט צעדים משלו, להעביר רכוש, למכור רכוש או פשוט להעלים אותו, אם הוא מרגיש סכנה מתקרבת.
חברת אנוש מנהלת כל חקירה כלכלית בדיסקרטיות המתחייבת ותוך שמירה קפדנית על החוק. אנשי המקצוע של החברה אמונים על חקירות כלכליות בתחומים שונים ומגוונים, ואין כמו הניסיון על מנת ללמד את המשמעות הרבה של פעולות נכונות ומחושבות שיביאו לתוצאות הטובות ביותר.

דילוג לתוכן